آنسوی هستی

دلیل اصلی شکل گیری این وبلاگ, نگاهی وسیع و موشکافانه بود به وبلاگهای مرتبط با مباحث معنوی و ماورایی که به جز اندکی انگشت شمار, مابقی آنها به جز (کذب,دروغ,خرافات و جهل) محصولی برای عرضه نداشتند که بی شک موجب (بهم ریختگی, گمگشتگی و در نهایت دل زدگی) طالبان کمال و حقیقت می شود.

קַבָּלָה، از کابالا تا مولانا

 

هو

 حق

عشق    برکت

کابالا یا کبالا یا قبالا(در عبری:) קַבָּלָה،)_( انگلیسی: Kabbalah) به معنای «دریافت» و به معنی واقعی کلمه «رسم رسیده» است. کابالا تفسیر رمزگونه‌ای از کتاب‌های مقدس عبری است.

کابالا نامی است که بر تصوف یهودی اطلاق می‌شود و تلفظ اروپایی قبّالاه عبری است به معنی قدیمی و کهن. این واژه به شکل قباله برای فارسی زبانان و عرب‌ها است. بیشتر یهودیان ارتودوکس به آئین کابالا (کابالیسم) اعتقاد دارند. بر اعتقاد هواداران و معتقدین به آئین کابالا، فهمیدن و درک رموز مخفی درآئین کابالا، باعث میشود تا انسان بصورت روحانی‌واری به خدا نزدیکتر شود و بدین ترتیب بشریت، قدرت والایی از رموز مخفی خدا که برای دیگر انسانها پوشیده است، را پی می‌برد.

تاریخچه اصطلاح نام «کابالیسم» به درستی مشخص نیست و مورد اختلاف است. برخی سلیمان ابن جبرئیل (۱۰۵۸ - ۱۰۲۱) میلادی و برخی کابالیست اسپانیولی قرن سیزدهم، بهیا بن آشر را اولین اشخاصی می‌دانند که آئین مخفی و سری عهد عتیق را «کابالا» نامیدند. با این وجود مدارک و منابع بسیار قدیمی که برخی ازآنها به قرن دوم میلادی بازمی‌گردند، وجود دارند که حاکی از نام‌هایی بجز «کابالا» بر آئین فوق هستند. با این وجود همکنون اصطلاح «کابالا» وصف کننده تمرین آئین و دانش محرمانه یهود است.

مهمترین منابع و کتب کابالیستی که به عنوان ستون فقرات و پایه اصلی «آئین کابالا» درآمدند، شامل مجموعه کتب عبری بهیر (به معنای «کتاب روشنایی») و هیچالوت (به معنای «کاخ‌ها») میشوند که به قرن اول میلادی بازمیگردند. نهایتا در قرن سیزدهم میلادی کتاب زوهار نوشته شد که تفکر و شکل کنونی «آئین کابالا» را تشکیل داد.

بی شک پس از اندکی آشنایی با این مکتب اقیانوسی از اسرار و رمز و رازهای ماورایی  را در پیش روی خود خواهید یافت که هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی دارای عمق و وسعتی در خور تحسین می باشد.

لازم به ذکر است که تاسف خود را برای  متعصبین اسلامی یا بهتر است بگوییم (کور دلان اهریمنی) که میخواهند از هر دری که شده این آیین را به واسطه دشمنی زاییده از جهلشان بی ارزش جلوه دهند، اعلام دارم. زیرا اگر شما اندکی با عرفان اسلامی انس گرفته باشید هر گز نمیتوانید اهمیت برخی از تعالیم (کابالیسم) را نادیده گرفته و از آن به آسانی بگذرید.

 این معرفت را  لزنگاه اسلام حق بین میتوان از طریق اشارات  (قرآن کریم) به ( کتاب دانش هستی) یا (اسرار علم هستی) که در اختیار برگزیدگان  قوم  *بنی اسرائیل* می باشد شناخت. و پادشاهان وپیامبران و عارفان حقی چون (داود نبی) ، (آصف بن البرخیا<خضر>) و بسیاری دیگر از پیامبران این قوم و از همه آنها مهمتر میتوان به (سلیمان نبی)اشاره کرد     که به عنوان کمال یافته ترین فرد در این طریق در داستانهایی چون(هد هد )(باد ..  ..)(ملکه صبا) و یا (درگیریهای سلیمان و آصف با موجودات غیر ارگانیک و تسلط یافتن بر آنها و درگیریهای میان شیطان با سلیمان (که بزرگان در تمثیل آن را ربودن انگشتر خاتم سلیمانی توسط شیطان و ... معرفی میکنند)  یافت، که بی شک  همان چیزی که امروزه از خفا بیرون آمده و نام کابالا به خود گرفته  و مدتیست سعی بر این دارد تا هر چه بیشتر خود را  در غالبی شبیه به  معنویت ناب ایران زمین به جهان ارائه دهد. منظور از(معنویت ناب) ایران زمین جریانسیت که آثار بجای مانده از آن ((منظور معرفت و حکمت مکتوب است)) دلالت بر عمری  حداقل  3500 سال دارد که پایه گذاران آن را به نام(مغان) می شناسیم و ارائه دهندگان این جریان را در فرمی عیان برای عموم به نامهای (مزداوسپیتمان زرتشت) و در ادامه این جریان را در جایگاه ابر قدرت کل جهان بر پایهء نیکی و خرد روشن به نام هخامنشیان که پایه گذار آن کوروش کبیر  نام داشته میشناسیم که در (گاتهاب زرتشت) از وی به نام ابر مرد  و در پیشگویی های مزدا ابر مرد برکت داده شده توسط (مزدا اهورا) و صاحب منشور نام برده شده است. امروزه منشور کورش بواسطهء (سازمان ملل شناخته شده است و همچنین یهودیان وی را اولین پیامبر میدانند. این جریان در دوران اشکانیان در خفا و در دوران ساسانی ابزاری برای بدست آوردن قدرت و ظلم مبدل شد.(درست همانگونه که کتاب پیشگوییهای زرتشت گفته بود) تا اینکه پس از ورود اسلام به ایران با آن در آمیخته و به شکل شیعه دوباره شروع به تثبیت شدن کرده و اینبار غنی تر و کمال یافته تر از گذشته در پس پرده شروع به حرکت مداوم و غیر قابل مهار توسط هر جریان مخالفی نمود (ناگفته نماند که عرفان حق محصولیست که بواسطه آمیختن  اسلام نورالانور و مذهب شیعه و سرچشمه اش (حضرت علی)  با جریان کهن  مغان دوباره جان می گیرد و در شخصیتهایی چون  (امیرک شهاب الدین سهروردی) ،((نظامی گنجوی))، (((ابولقاسم فردوسی)))  ((((سعدی))))  (((((حضرت مولانا جلال الدین رومی)))))  و ((((((شمس الدین محمد ملقب به حافظ))))))به همراه بزرگانی دگر در دسته هایی به نام های شیخیون، صوفیان و... به ظهور میرسد که اگر از اهل بصیرت باشید به خوبی پی به علت این چند شاخه شدن میبرید ، : میتوان مولانا رومی سهروردی و حافظ را به عنوان انفجارهی  این جریان عظیم معرفی نمود. که به واسطهء این سه عارف حق جریان در مطلوبی باور نکردنی در کل ایران زمین کاشته شده و از آمارها میتوان به سادگی اینچنین پیش بینی نمود که تا سال 2050 میلادی چگونه حق و بواسطهء آن نیکی و خرد زرین و صلح را به ایران جهان هدیه میدهد.    

برای جریانبی چون کابالا که پی به این مهم برده، این واکنش منطقیست که چنین عمل کرده و برای حفظ بقای خود کوشا باشد.

اگر یک درصد مغز شما کا رکند خواهید دید که بی شک تا 50  سال آینده نه مسیحی ،نه بودایی، نه مسلمان ونه یهودی خواهد ماند حتی در ظاهر و از سوی دیگر طبق آمار جهانی میبینید تا سال 2007 میلادی 500 میلیون نفر از هر کیش و مذهبی رو به طریق (مولانا رومی) آورده و هر روز بر تعدادشان افزوده می شود.

با یک سرچ در گوگل میبنید در کشوری چون آمریکاو مابقی کشورهای جهان  (دیوان شمس) و (مثنوی معنوی ) (غزلیات حافظ)و حتی در مواردی (رساله های پر از اسرار شهاب الدین) جزو 10 کتاب برتر سال از لحاظ تقاضا در طی 30سال اخیر بوده و  به هر زبان قابل دست رس است.(نکته اینجاست که هنوز رساله هایی از سهروردی هست که توسط(هانری کربن) جمع آوری شده وجای سئوال دارد که چرا به زبان فارسی ترجمه نشده. زیرا نوشته های (هانری کربن ) به زبان فرانسه و انگلیسی می باشد. ((-هانری کربن: به عنوان بزرگترین ایران شناس در وجه ماورایی و معنوی شناخته شده و کتابهای متعددی راجع به شیعه، زرتشت، و عرفان ما دارد. و به گفتهء خودش در جهان چیزی برتر از عرفان ایرانی برای انسان نیافتم))در سالهای 1935 شروع به تحقیق راجع به ماورائ کرده تا به ایران رسیده و مبهوت عظمت این معنویت میشود

-قدر زر زرگر شناسد

و آخرین خبر اینکه برای 2 سال آینده 3 فیلم با بودجه بالغ بر 500 مییلیون دلار در هالیوود و اروپا راجع به زندگی نامه (حضرت مولانا رومی آن خداوندگار در گهواره فرزند ساطلن العلما، آن جلال و کمال  عرفان  ،حکمت، ادبیات، و >عشق< آن بزرگ مرد تاریخ معنویمان ساخته می شود. و جالب اینکه طبق آماری که در سال 2006 از صاحب نظران و بزرگان همهء جهان گرفته شد 2 کتاب دیوان شمس و مثنوی معنوی به عنوان کاملترین و با ارزشترین کتابهای الهی معنوی جهان شناخته شدند.

و از آن جالب تر اینکه از میان روی آورند گان به طریق حضرت(مولانا) طی 10 سال اخیر یهودیان بیشترین آمار را به خود اختصاس داده اند.

و از اینجا میتوان بوضوح فهمید که چرا ناگهان آیین سری یهودیان که فقط برای عده ای خاص بوده به ناگاه هستی خود را در خطر دیده و شروع به اعمالی کاملا متناقض با تعاریف بنیادیش می کند.

اما آنها را چه خبر از( آتش عشق )، (آتشی که سهروردی را در آغاز دهه، چهارم زندگیش به کام مرگ فرو برد و به دست جاهلان و دیوان در جوانی کشته شد با این حال 52 کتاب و رساله از او بجای مانده که هر کدامش سرچشمه ای شده برای جریانی بزرگ) (آنها چه میدانند که رمز و راز هی حافظ و مولانا در چه نهفته است.)  در نهایت کمی دست و پا میزنند و همچون مابقی ادیان حتی اسلام در بیکرانگی عشق ( شمس الدین محمد <حافظ> ، حضرت مولانا جلال الدین رومی ،شیخ شهاب الدبن سهروردی و پیر مغانش ، فرید الدین عطارو ابولقاسم فردوسی و نظامی و منصور حلاج  و صوتهای بی کرانش از عمق جان جانش و ابن عربی و استاد بزرگوارش  علی(ع) و مقصود نهایی همه اینها (سوشیانت همان نیت نیت سپنتمان) غرق میشوند مگر به حق روی آورند.

 بی شک  ( در مقام پادشاهی به  از رومی نخواهید یافت)

  باز آ باز آ  هر آنکه هستی بازآ

 گر غافل و گبر و بت پرستی باز آ

این در گه ما درگه نومیدی نیست

صد بار اگر توبه شکستی باز آ

و شما ای هم سرزمیینم ایرانی عزیز از بزرگان خود چرا تا به این حد فاصله گرفته اید و رو به آیین های کودکانهءشرقی و عقل جزء گرایانهء غربی آورده اید.

آب در کوزه است

یار در خانه است

پس ای قوم به حج رفته کجایید کجایید

معشوق همینجاست بیایید بیایید

و چون حافظ باشید که گفت بنده پیر مغانم که ز جهلم برهاند

پیر ما هر چه کند عین عنایت باشد

عشق آنیست که موقوف هدایت باشد

(علت عاشق ز علتها جداست      عشق  اصطرلاب اسرار خداست)

پس بیهوده خود را خسته مکنید و باز آیید.           

هو، یا علی مدد ،عشق

+   sourena 101sasan ; ۱:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۸
    پيام هاي ديگران ()  
 

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir